פוסט אייקון פוסט – 2009 העין השנייה

במקרה או שלא במקרה, עברתי השנה במגוון ארועים שונים, חלקם הגדול אינו חופף את איתמר (וענת) ולכן הקדשתי פוסט נוסף לחוויות האחרות.
את "אייקון" התחלתי כבר שבועיים לפני תאריך הפתיחה עם מספר הקרנות עיתונאים של סרטים נבחרים:
הראשון היה פרנקלין העלילה מתרחשת בין שני עולמות מקבילים – לונדון של ימינו ומטרופולין עתידנית בעלת שלטון דתי (סייבר פנק גותי כזה) – הסרט היה לא רע אם כי כמה קטעים היו קצת קיטשיים לטעמי (מתאים לVOD או DVD ולא מחייב קולנוע … פרט לכמה סצנות עירוניות מרשימות).

בלבן של העניים

פרנקלין

הסרט השני היה TOKYO מורכב מ3 סיפורים קצרים עם אווירה מד"בית (כמובן) של 3 במאים מצוינים , סרט אחד היה מגניב (האיש מהביוב) והשניים אחרים חביבים אך לא מדהימים במיוחד. (DVD או VOD בקלות)

הסרט השלישי היה גיימר (עליו כבר דיברנו בתוכנית האחרונה) בקצרה, הוא מתאים לגיימרים עם חוש הומור סביר שאוהבים אקשן אבל לא מוכרחים עלילה. (DVD או VOD למרות סצנות אקשן מדהימות)

הארוע הראשון במסגרת אייקון בו נכחתי היה סרט הפתיחה (ראיתי יותר סרטים בשבוע מאשר בשנה שלמה) הלא הוא District 9 – סרט מדהים ! על ספינת חייזרים שנתקעת מעל דרום אפריקה כאשר הצוות (מאות אלפי חייזרים דמויי ג'וקים בגודל אדם) מורד למחנה פליטים במרכז יוהנסבורג. עלילה מדהימה משלבת הומור, אקשן והמון אמירה נוקבת עם מחוות לסרטי מד"ב ידועים וכל זה במחיר מבצע של 30 מיליון דולר (איך גולדי אמר… "יש איפשהו בעולם איזה חברת CGI שנדפקה בעיסקה הזאת") אבל נראה כמו 300 מיליון (טוב,נו…אז 100) בכל מקרה זהו סרט חובה – מומלץ במיוחד לקולנוע – ואני מת שיצא לזה כבר המשחק, יהיה קשה להרוס את זה !!!! (אבל אני בטוח שישתדלו)

district_nine

District 9

הארוע הראשון שאינו סרט שבו השתתפתי היה "סדנה: הפצת סרט עצמאי / מנחה: אליהו זיגדון" – הסדנה מיועדת ליוצרי סרטים קצרים אשר מעוניינים לנסות להפיצם למכירה או לפסטיבלים עולמיים במינימום הוצאות ובמקסימום מקצועיות – הסדנה הייתה מועילה מאוד (למרות שאני בקיא ברוב הפרטים כבר מראש) , הונחתה בחינניות רבה והייתה רווית טיפים מועילים למפיק.

במסגרת יום הגיימינג של אייקון (יום שלם שהוקדש לתרבות הגיימינג מזוויות שונות) הצטרפתי להרצאה בשם " משחקים אותה – גיימרים ב-The Guild / פנינה מולדובנו" ההרצאה מדברת על סדרת האינטרנט זוכת הפרסים והקליקים בשם The Guild מי שלא מכיר זה הזמן .הסדרה מציגה שישה גיימרים הנטמעים במציאות וירטואלית תוך התעלמות מהמתרחש סביבם. ניסיון של אחת הגיימריות לפרוץ החוצה לחיים האמיתיים צולח בקושי ומעורר מצבים קומיים. הסדרה מורכבת מפרקים קצרים אותם ניתן לראות ברשת ופרקים חדשים המופיעים קודם כל בMSN ובXBOX LIVE ואז ברחבי הרשת. מבחינתי Felicia Day (היוצרת והשחקנית הראשית) היא המורגן ווב החדשה ולמעשה הגיימרית השניה אי פעם שזוכה לאמון הקהילה ואפילו יש לה קליפ סקסי ומצליח.

ההרצאה עצמה הייתה מכוונת למכנה משותף נמוך (לקהל של "לא גיימרים") והייתה מורכבת מהרבה הסברים והגדרות נדושות על עולם הגיימרים. חלק אחר של ההרצאה היה יותר מוצלח אך נראה כי הוא מורכב מהרבה WIKISearch ומעט Research .בסה"כ היה סביר בלבד – בסוף הוקרנה כל העונה הראשונה בDVD.(אז הלכתי)

עוד קודם לכן נכחתי בסוף סדנתו של גולדי (הלא הוא "גולדי המסתורי" המפורסם שלנו) תסריטאות ורעיונאות למשחקי מחשב / גולדי – סדנה לפיתוח רעיון למשחק, מה עושים כשאתה צריך לייצר משחק (למשל ללקוח) ואין לך רעיון ומה עושים כשיש רעיון וצריך להפוך אותו למשחק. סדנה תיאורטית ברובה עם הרבה הדגמות וטכניקות לפיתוח רעיונות למשחקים. בסה"כ מהמעט שראיתי היה כיף ולא נראה שהיו מקומות ישיבה ריקים באולם. תמונה כאן.

ארוע נוסף מיום הגיימינג היה "החברה הישראלת משחקת – השלכות שונות של תופעה תרבותית אחת" פאנל בהנחיית זיו קיטרו חביב המשחקיה- על הפנל נכחו חביבי משחקיה נוספים כגון יובל בירב (עורך VGAMES וחוקר משחקים דיגיטליים באקדמיה), עו"ד יהונתן קלינגר – עוסק בתחום דיני המידע, בעל תואר שני במשפטים ותארים ראשונים במשפטים וממשל, אוהד ברזילי (מהחוג למשחקולוגיה בבית ברל) ורנארד גלוזמן (מפתח המשחק המיתולוגי פיפוש וראש התוכנית למשחקולוגיה בבית ברל). – הפאנל הונחה בחביביות על כאשר האס"ק כבר מורגש באוויר (אווירת סוף אייקון)- דיברו שם על אלימות ומשחקים (יובל בירב חוקר במיוחד את ה"אין קשר" בין הדברים), אחריות המפתחים והחברות לתכנים שלהם וכמו כן השפעת התכנים על המכירות- העו"ד שפך מים צוננים מידי פעם על המסיבה עם פירושים לחוקים שונים הכוללים גם מידע על אוזלת יד ואכיפת יתר. לסיום נשאלו שאלות די טובות מהקהל ולבסוף החליף אבישי (מהגיגיימינג) את זיו בהנחיה וקינח במבחר ויכוחים כמו למה לאוהבי המד"ב יש שבוע אייקון ולנו אין אפילו יום גיימינג עצמאי אחד…תמונה כאן וגם כאן.

משם רצתי לפגוש את איתמר בכניסה ל"כינוס המכונן של תא כתבי המשחקים הישראלי" בה רוכזו כל כתבי הגיימינג הישראלים (כמעט) כולל הבלוגרים הפודקאסטרים ואפילו הטוקבקיסטים המובחרים. הארוע לא כלל החלטות מיוחדות אב יש להניח שנשמע על ה"תא" הזה עוד הרבה .תמונה כאן

באותו המקום בדיוק כמה דקות לאחר מכאן החל המפגש החודשי של ארגון מפתחי המשחקים העולמי בישראל ארוע חודשי שאליו איתמר ואני נוהגים להגיע בכל הזדמנות והפעם שיחה מעניינת על הכניסה לתחום הפיתוח בהנחיית עודד שרון ובהרחבת מיכאל רוזן מפתח המשחק האסטרטגיה המוצלח BattleDawn (בעל גירסה עיברית חדשה) שסיפר את סיפורו האישי ונתן מבחר טיפים למפתח משחקים המתחיל. תמונה כאן.

לסיום השבוע המיוחד הזה (שעל ניהולו הופקד אורי אביב ד"א) הגעתי לסרט הסיום של הפסטיבל (סרט הנעילה) הסרט הנבחר היה Moon כמו שציינתי ראיתי הרבה קולנוע השבוע אבל אחרי ההתלהבות שלי מDISTRICT 9 לא ציפיתי לסרט כלכך כלכך מיוחד כמו "מון"- הסרט מתרחש על הירח בו ניתן לכרות משאב מיוחד המאפשר היתוך קר, תהליך המשמש ליצירת אנרגיה המספיקה ל%70 מכדור הארץ ופתרה את העולם מרעב, מחלות וזיהומים – על תחנת הירח הזו מופקד רק בנאדם אחד שמגיע לתקופת חוזה של 3 שנים ונעזר ברובוט חביב בשם" גרטי" – קודם כל יש לציין את הסיפור המדהים של הסרט (וכאן אעצור למניעת ספוילרים) המשולב עם בימוי מהוקצע, CAST מצוין (את הרובוט מדובב קווין ספייסי למשל) ואווירה מושלמת במיוחד (בטח לסרט עצמאי כגון זה). את הסרט ביים Duncan Jones שידוע גם כבנו של דיוויד בואי,ומשחק בו בצורה מושלמתSam Rockwell – מומלץ לרוץ לראות כל עוד זה מוקרן בארץ – אני לא מפסיק לחשוב עליו כבר יומיים, המגרעה היחידה לו היא האיטיות שלו אבל גם זו מתקבלת בברכה כחלק מאווירת הירח המופלאה.

בופור 2100

בופור 2100

זהו, עד כאן אייקון 2009 – מה שבטוח (כמעט)שבאייקון הבא אשריין לי אפילו עוד יותר ארועים.

עוד תמונות כאן.

מודעות פרסומת
עם התגית: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
פורסם ב-כללי
9 תגובות ב“פוסט אייקון פוסט – 2009 העין השנייה
 1. אלון הגיב:

  היי,

  בקשר ל"Moon", אשמח לשמוע מה דעתך על התרגום שליווה את הסרט.

  שמח שנהנית.

  • ניר מירצקי הגיב:

   לא שמתי לב לתרגום… וכנראה זה המחמאה הכי גדולה שאפשר לתת על תרגום כלשהוא…. (אפילו לא זכרתי שהיה ואם היה אז בטוח השתמשתי)
   🙂

 2. גיא הגיב:

  במקרה של D9 גולדי טועה: חברת הCGI היא בבעלות האולפן של פיטר ג'קסון שאחראי לסרט ולכן המחיר הוא כנראה "מחיר עלות". אחרת סתם היו מעבירים פה כסף מכיס אחד לכיס שני…

 3. כרמל יערי הגיב:

  היי המשחקיה! זה קצת לא קשור אבל, בדיוק חזרתי מהליכה בישוב בו אני גר (יובלים) ואני פתאום קולט שמישהו באחד החלונות לובש חולצת המשחקיה!! מי אתה מאזין אלמוני?

  • zipdrive הגיב:

   כרמל, רמז: זה אותו הבחור שהביא אליך את הפרס בו זכית בתחרות הראשונה.

 4. כרמל יערי הגיב:

  הווו, הוא גם גר בבית הקודם שלי!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: